Arçelik Kombi E16 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E16 hatası, cihazın fan motorunda bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında fan motorunun arızalanması, fan motorunun bağlantılarının gevşemesi veya fan motorunun dönüşünün engellenmesi gibi sorunlar bulunabilir.

E16 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Balçova Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E16 hatası görülüyorsa, öncelikle fan motorunun bağlantılarının gevşek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bağlantılar gevşekse, bunları sıkın ve kombinin yeniden çalışmasını deneyin.

Eğer bağlantılar sıkı ise, fan motorunda bir arıza olabilir. Bu durumda, fan motorunun tamir edilmesi veya yenilenmesi gerekebilir.

Eğer fan motorunda sorun tespit edilemezse, fan motorunun dönüşünün engellenip engellenmediğini kontrol edebilirsiniz. Fan motorunun önünde bir engel varsa, bunu kaldırın ve kombinin yeniden çalışmasını deneyin.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, kombinin tamir edilmesi gerekebilir. Bu işlemin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri