Arçelik Kombi E14 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E14 hatası, cihazın üst ısıtıcı plakasında bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında üst ısıtıcı plakasındaki bir arıza veya üst ısıtıcı plakasındaki bağlantıların gevşek olması bulunabilir.

E14 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Menderes Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E14 hatası görülüyorsa, öncelikle üst ısıtıcı plakasının bağlantılarının gevşek olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bağlantılar gevşekse, bunları sıkın ve kombinin yeniden çalışmasını deneyin.

Eğer bağlantılar sıkı ise, üst ısıtıcı plakasındaki bir arızadan şüphelenebilirsiniz. Bu durumda, kombinin üst ısıtıcı plakasının tamir edilmesi veya yenilenmesi gerekebilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, kombinin tamir edilmesi gerekebilir. Bu işlemin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri