Arçelik Kombi E13 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E13 hatası, cihazın su basıncının düşük olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında kombinin su basıncı sensöründe bir arıza, kombinin su basıncının düşük olması veya kombinin su giriş valfinde bir sorun bulunabilir.

E13 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Gaziemir Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E13 hatası görülüyorsa, öncelikle kombinin su basıncının düşük olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Kombinin su basıncı normalden düşükse, kombi su giriş valfinin açık olduğundan emin olun ve kombinin su basıncını artırmak için su giriş vanasını açın.

Kombinin su basıncı normal olmasına rağmen E13 hatası devam ediyorsa, kombinin su basıncı sensöründe bir arıza olabilir. Bu durumda sensörün kontrol edilmesi ve gerekiyorsa değiştirilmesi gerekebilir.

Kombinin su giriş valfinde bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Su giriş valfi arızalıysa, E13 hatası alınabilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, kombinin tamir edilmesi gerekebilir. Bu işlemin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri