Arçelik Kombi E12 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E12 hatası, cihazın gaz valfı veya gaz regülatöründe bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında gaz valfi veya gaz regülatöründe bir arıza, gaz basıncının düşük olması veya gaz bağlantılarındaki bir sorun bulunabilir.

E12 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Karabağlar Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E12 hatası görülüyorsa, öncelikle gaz valfi veya gaz regülatöründe bir arıza olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Bu parçalar kombinin gaz akışını kontrol eder ve arızalı olduklarında, kombi çalışmayabilir ve E12 hatası alınabilir.

Gaz basıncını kontrol edin. Gaz basıncı düşükse, gaz bağlantılarındaki bir sorundan kaynaklanıyor olabilir. Bu durumda gaz bağlantılarının kontrol edilmesi gerekebilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, gaz valfi veya gaz regülatörünün tamir edilmesi veya yenilenmesi gerekebilir. Bu işlemin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri