Arçelik Kombi E11 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E11 hatası, cihazın ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında ateşleme elektrotlarının kirlenmesi veya hasar görmesi, gaz valfi veya gaz regülatöründe bir arıza, ateşleme trafo veya kablolarda bir sorun bulunabilir.

E11 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Buca Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E11 hatası görülüyorsa, öncelikle ateşleme elektrotlarının durumunu kontrol edebilirsiniz. Elektrotlar kirlenmişse veya hasar görmüşse, hatanın nedeni olabilir.

Gaz valfi veya gaz regülatöründe bir arıza olup olmadığını kontrol edin. Bu parçalar kombinin gaz akışını kontrol eder ve arızalı olduklarında, kombi çalışmayabilir ve E11 hatası alınabilir.

Ateşleme trafo veya kablolarda bir sorun olup olmadığını kontrol edin. Bu parçalar ateşleme sistemini kontrol eder ve arızalı olduklarında, kombi çalışmayabilir ve E11 hatası alınabilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, ateşleme sisteminin tamir edilmesi veya yenilenmesi gerekebilir. Bu işlemin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri