Arçelik Kombi E07 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E07 hatası, cihazın ateşleme sisteminde bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında ateşleme elektrodu veya bu elektrodun bağlantı hatasının oluşması, gaz valfinin çalışmaması veya fan motorunun arızalanması gibi faktörler bulunabilir.

Arçelik Kombi E07 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Karşıyaka Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E07 hatası görülüyorsa, öncelikle kombinin gaz vanasını kontrol edebilirsiniz. Vananın açık olduğundan emin olun ve gaz akışının sağlandığını kontrol edin.

Ayrıca, ateşleme elektrodu ve bağlantılarını kontrol edin. Elektrot kirlenmiş veya hasarlı olabilir, bağlantılar gevşek veya hasarlı olabilir.

Fan motorunun çalışıp çalışmadığını kontrol edebilirsiniz. Fan motoru arızalıysa, hatanın nedeni olabilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, kombinin tamir edilmesi veya ateşleme elektrodu, gaz valfi veya fan motorunun değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlemlerin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri