Arçelik Kombi E06 Hatası Nedir?

Arçelik kombilerde E06 hatası, cihazın su basınç sensöründe bir sorun olduğunu belirtir. Bu hatanın nedenleri arasında sensörün kirlenmesi, hasar görmesi veya bağlantı hatasının oluşması gibi faktörler bulunabilir.

E06 hatası, kombinin çalışmasını engelleyebilir ve cihazın güvenlik özellikleri devreye girebilir, bu nedenle cihazın tamir ve bakım işlemleri mutlaka Çiğli Arçelik Servisi uzman bir teknisyen tarafından yapılmalıdır.

Eğer E06 hatası görülüyorsa, öncelikle su basınç sensörünün bağlantılarını kontrol edebilirsiniz. Bağlantılar gevşek veya hasarlıysa, hatanın nedeni olabilirler.

Ayrıca, sensörün kirlenmiş veya hasar görmüş olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer sensörde bir sorun varsa, E06 hata kodu hatanın nedeni olabilir.

Eğer su basınç sensöründe bir sorun tespit ederseniz, kombinin su basıncını kontrol edin. Eğer su basıncı düşükse, kombinin çalışmamasına neden olabilir ve hatanın nedeni olabilir.

Eğer bu kontroller sonucunda sorun tespit edilemezse, kombinin tamir edilmesi veya sensörün değiştirilmesi gerekebilir. Bu işlemlerin yapılması için mutlaka Arçelik Servisi bir teknisyenle iletişime geçmenizi öneririm.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri