Arçelik Bulaşık Makinesi E10 Hata Kodu Nedir?

Arçelik bulaşık makinelerinde E10 hata kodu, bulaşık makinesinin su doldurma işleminde bir arıza olduğunu gösterir. Bu hatanın nedeni, su valfinde bir sorun olması, su basıncı sensöründe bir arıza veya suyun bulaşık makinesine yeterince gelmemesi olabilir.

Arçelik bulaşık makinesi E10 hata kodu durumunda bu hatanın çözümü için, öncelikle bulaşık makinesinin fişini çekip tekrar takarak hatanın geçip geçmediğini kontrol edebilirsiniz. Su basıncı sensörü veya su valfi üzerinde bir sorun tespit edilirse, bu parçaların tamir edilmesi veya değiştirilmesi gerekebilir. Karabağlar Arçelik Servisi firmamız teknisyenleri E10 hata kodu veren cihazınızın onarımını garantili bir şekilde yapmaktadır.

E10 hata kodu ile karşılaşmanız durumunda ayrıca, suyun bulaşık makinesine yeterince gelip gelmediğini kontrol etmek için su kaynağını ve hortumlarını kontrol edebilirsiniz. Eğer hortumlar sıkıntılıysa, tıkanıklıkları veya kırılmaları kontrol edin ve gerektiğinde tamir edin. Bu işlemler profesyonel bir Arçelik Servisi teknisyen tarafından yapılmalıdır.

hemenara_icon
izmirteknikservis Servis Talebi
izmirteknikservis Müşteri Hizmetleri